Lis 29, 2019
926 Views

Světový pohár v běhu na lyžích 2022/2023 program výsledky online

Written by

Světový pohár v běhu na lyžích 2022/2023 .Na třetí celkový triumf ve Světovém poháru bude útočit Nor Johannes Hösflot Klaebo ,mezi ženami bude premiérový triumf obhajovat Norka Ingvild Flugstad Östbergová .Světový pohár v běhu na lyžích je každoroční dlouhodobá soutěž v běhu na lyžích probíhající v zimní sezóně, obvykle od listopadu do března.Za vítězství v celkovém hodnocení je udělován velký křišťálový glóbus. Od sezóny 1996/97 jsou udělovány také malé křišťálové glóby nejlepším závodníkům v hodnocení sprintů a distančních běhů. V sezóně 2014/15 přibyly ještě malé křišťálové glóby pro nejlepšího závodníka a závodnici do 23 let.

Oficialní stránky mezinárodní federace FIS

 

Mistrovství světa v běhu na lyžích 【2022 / 2023 】 Rozpis, termíny a místa konání

datum Místo Disciplína
25. listopadu 2022 Ruka (FIN) Muži Sprint Classic Dámské Sprint Classic
26. listopadu 2022 Ruka (FIN) Muži 10 km klasicky Ženy 10 km klasicky
27. listopadu 2022 Ruka (FIN) Muži 20 km stíhací jízda volnou technikou Ženy 20 km stíhací jízda volnou technikou
2. prosince 2022 Lillehammer (NOR) Muži 10 km volná technika Ženy 10 km volná technika
3. prosince 2022 Lillehammer (NOR) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
4. prosince 2022 Lillehammer (NOR) Muži Skiatlon Ženy Skiatlon
9. prosince 2022 Beitostolen (NOR) Muži Sprint Classic Dámské Sprint Classic
10. prosince 2022 Beitostolen (NOR) Muži 10 km klasicky Ženy 10 km klasicky
11. prosince 2022 Beitostolen (NOR) Smíšená štafeta 4 x 5 km
17. prosince 2022 Davos (SUI) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
18. prosince 2022 Davos (SUI) Muži 20 km volná technika Ženy 20 km volná technika
31. prosince 2022 Val Müstair (SUI) Tour de Ski  Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
1. ledna 2023 Val Müstair (SUI) Tour de Ski  Muži 10 km klasické stíhací závody Ženy 10 km klasické stíhací závody
3. ledna 2023 Oberstdorf (GER) Tour de Ski Muži 10 km klasicky Ženy 10 km klasicky
4. ledna 2023 Oberstdorf (GER) Tour de Ski Muži 20 km stíhací jízda volnou technikou Ženy 20 km stíhací jízda volnou technikou
6. ledna 2023 Val di Fiemme (ITA) Tour de Ski  Muži Sprint Classic Dámské Sprint Classic
7. ledna 2023 Val di Fiemme (ITA) Tour de Ski  Muži 10 km klasicky s hromadným startem ženy 10 km klasicky s hromadným startem
8. ledna 2023 Val di Fiemme (ITA) Tour de Ski  Muži 9 km volnou technikou hromadný start Ženy 9 km volnou technikou hromadný start
21. ledna 2023 Milán (ITA) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
22. ledna 2023 Milán (ITA) Muži týmový sprint Ženy týmový sprint
27. ledna 2023 Les Rousses (FRA) Muži 10 km klasicky Ženy 10 km klasicky
28. ledna 2023 Les Rousses (FRA) Muži Sprint Classic Dámské Sprint Classic
29. ledna 2023 Les Rousses (FRA) Muži 20 km klasicky s hromadným startem ženy 20 km klasicky s hromadným startem
3. února 2023 Toblach (ITA) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
4. února 2023 Toblach (ITA) Muži 10 km volná technika Ženy 10 km volná technika
5. února 2023 Toblach (ITA) Muži Štafeta 4 x 7,5 km Ženy Štafeta 4 x 7,5 km
22. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži 10 km volná technika Ženy 5 km volná technika
23. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži Sprint Classic Dámské Sprint Classic
24. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži Skiatlon
25. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Ženy Skiatlon
26. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži týmový sprint Ženy týmový sprint
28. února 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Ženy 10 km volnou technikou
1. března 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži 15 km volnou technikou
2. března 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Ženy štafeta 4 x 5 km
3. března 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži štafeta 4 x 10 km
4. března 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Ženy 30 km klasicky s hromadným startem
5. března 2023 Mistrovství světa Planica (SLO) . Muži 50 km klasicky s hromadným startem
11. března 2023 Oslo (NOR) Muži 50 km klasicky s hromadným startem
12. března 2023 Oslo (NOR) Ženy 50 km klasicky s hromadným startem
14. března 2023 Drammen (NOR) Ženy Sprint Classic Muži Sprint Classic
17. března 2023 Falun (SWE) Muži 10 km klasicky Ženy 10 km klasicky
18. března 2023 Falun (SWE) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
19. března 2023 Falun (SWE) Smíšená štafeta 4 x 5 km
21. března 2023 Tallin (EST) Muži sprint volná technika Ženy sprint volná technika
24. března 2023 Lahti (FIN) Smíšený týmový sprint
25. března 2023 Lahti (FIN) Ženy Sprint Classic Muži Sprint Classic
26. března 2023 Lahti (FIN) Ženy 20 km klasicky s hromadným startem Muži 20 km klasicky s hromadným startem

 

 

Světový pohár v běhu na lyžích muži – 2019/2020

29.11.2019 Ruka FIN SP C Final
30.11.2019 Ruka FIN 15 km klasicky
1.12.2019 Ruka FIN 15 km volnou technikou – stíhačka
7.12.2019 Lillehammer NOR Skiathlon 15/15 km K/V
8.12.2019 Lillehammer NOR Štafety 4×7.5 km M
14.12.2019 Davos SUI SP F Fnal
15.12.2019 Davos SUI 15 km volnou technikou
21.12.2019 Planica SLO SP F Fnal
22.12.2019 Planica SLO Teamsprint
28.12.2019 Lenzerheide SUI 15 km volnou technikou
29.12.2019 Lenzerheide SUI SP F Final
31.12.2019 Toblach ITA 15 km volnou technikou
1.1.2020 Toblach ITA 15 km klasicky – stíhačka
3.1.2020 Val di Fiemme ITA 15 km klasicky
4.1.2020 Val di Fiemme ITA SP C Final
5.1.2020 Val di Fiemme ITA 10 km volnou technikou
11.1.2020 Drážďany GER SP F Fnal
12.1.2020 Drážďany GER Teamsprint
18.1.2020 Nové Město CZE 15 km klasicky
19.1.2020 Nové Město CZE 15 km volnou technikou – stíhačka
25.1.2020 Oberstdorf GER Skiathlon 15/15 km K/V
26.1.2020 Oberstdorf GER SP C Final
8.2.2020 Falun SWE SP C Final
9.2.2020 Falun SWE 30 km volnou technikou
15.2.2020 Östersund SWE 15 km volnou technikou
16.2.2020 Östersund SWE 15 km klasicky – stíhačka
18.2.2020 Are SWE SP F Final
20.2.2020 Storlien-Meraker NOR 38 km volnou technikou
22.2.2020 Trondheim NOR SP C Final
23.2.2020 Trondheim NOR 30 km klasicky – stíhačka
29.2.2020 Lahti FIN 15 km klasicky
1.3.2020 Lahti FIN Štafety 4×7.5 km M
4.3.2020 Drammen NOR SP C Final
8.3.2020 Oslo NOR 50 km klasicky
14.3.2020 Québec CAN SP C Final
15.3.2020 Québec CAN SP F Final
17.3.2020 Minneapolis USA SP F Final
20.3.2020 Canmore CAN 15 km volnou technikou
21.3.2020 Canmore CAN 15 km klasicky – stíhačka
22.3.2020 Canmore CAN Smíšené štafety

Světový pohár v běhu na lyžích ženy – 2019/2020

29.11.2019 Ruka FIN SP C Final
30.11.2019 Ruka FIN 10 km klasicky
1.12.2019 Ruka FIN 10 km volnou technikou – stíhačka
7.12.2019 Lillehammer NOR Skiathlon 7.5/7.5 km K/V
8.12.2019 Lillehammer NOR Štafety 4×5 km M
14.12.2019 Davos SUI SP F Fnal
15.12.2019 Davos SUI 10 km volnou technikou
21.12.2019 Planica SLO SP F Fnal
22.12.2019 Planica SLO Teamsprint
28.12.2019 Lenzerheide SUI 10 km volnou technikou
29.12.2019 Lenzerheide SUI SP F Final
31.12.2019 Toblach ITA 10 km volnou technikou
1.1.2020 Toblach ITA 10 km klasicky – stíhačka
3.1.2020 Val di Fiemme ITA 10 km klasicky
4.1.2020 Val di Fiemme ITA SP C Final
5.1.2020 Val di Fiemme ITA 10 km volnou technikou
11.1.2020 Drážďany GER SP F Final
12.1.2020 Drážďany GER Teamsprint
18.1.2020 Nové Město CZE 10 km klasicky
19.1.2020 Nové Město CZE 10 km volnou technikou – stíhačka
25.1.2020 Oberstdorf GER Skiathlon 7.5/7.5 km K/V
26.1.2020 Oberstdorf GER SP C Final
8.2.2020 Falun SWE SP C Final
9.2.2020 Falun SWE 15 km volnou technikou
15.2.2020 Östersund SWE 10 km volnou technikou
16.2.2020 Östersund SWE 10 km klasicky – stíhačka
18.2.2020 Are SWE SP F Final
20.2.2020 Storlien-Meraker NOR 38 km volnou technikou
22.2.2020 Trondheim NOR SP C Final
23.2.2020 Trondheim NOR 15 km klasicky – stíhačka
29.2.2020 Lahti FIN 10 km klasicky
1.3.2020 Lahti FIN Štafety 4×5 km M
4.3.2020 Drammen NOR SP C Final
7.3.2020 Oslo NOR 30 km klasicky
14.3.2020 Québec CAN SP C Final
15.3.2020 Québec CAN SP F Final
17.3.2020 Minneapolis USA SP F Final
20.3.2020 Canmore CAN 10 km volnou technikou
21.3.2020 Canmore CAN 10 km klasicky – stíhačka
22.3.2020 Canmore CAN Smíšené štafety

Sprinty dvojic

Jezdí se na stejných okruzích jako individuální sprinty. Ve sprintu dvojic se závodníci střídají podobně jako ve štafetě a každý odjede 3 až 6 okruhů .

Individuální sprinty

Závody na krátkých okruzích (muži 1 – 1,8 km, ženy 0,8 – 1,6 km). Závod začíná kvalifikací, která se jede na jeden okruh jako závod s intervalovým startem. Nejlepších 30 závodníků postupuje do vyřazovací fáze. Ta se skládá z čvrtfinále, semifinále a finále. V jednom závodě vyřazovací fáze nastupuje obvykle šest závodníků, kteří spolu jedou jedno kolo.

Distanční závody

Závody na běžné trati . Obvyklé délky tratí jsou 15, 30 a 50 km u mužů a 10, 15 a 30 km u žen. Může jít jak o závody s intervalovým startem, tak o závody s hromadným startem, případně i o stíhací závody.

Štafety

Štafety jsou závody čtyřčlenných týmů, jednotliví závodníci se na trati postupně vystřídají. Běžná délka ženské štafety je 4×5 km, u mužské štafety je to 4×10 m.

Article Categories:
Zimní Sporty