Čvn 19, 2019
507 Views

Fortuna liga program 2019/ 2020

Written by

Fortuna liga program 2019/2020

Fortuna liga Ročník 2019/2020 odstartuje 13. července. Derby pražských S je na programu v 10. kole . V letošním ročníku se můžete těšit na tyto týmy: 1.FC Slovácko, 1.FC PříbramAC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905FC Baník Ostrava, FC Fastav Zlín, FC Slovan Liberec, FC Victoria Plzeň, FK Jablonec, FK Mladá Boleslav, FK Teplice, MFK Karviná, SK Dynamo České Budějovice, SK Sigma Olomouc, SK Slavia Praha a Slezský FC Opava.

📺Fortuna TV – Sportovní online přenosy📺

 

Fortuna liga online 2019/ 2020

1. kolo (13.7.2019)
Sparta – Slovácko, Zlín – Slavia, Plzeň – Olomouc, Ostrava – Liberec, Ml. Boleslav – Karviná, Příbram – Teplice, Jablonec – Bohemians, Č. Budějovice – Opava

2. kolo (20.7.2019)
Teplice – Slavia, Olomouc – Zlín, Liberec – Plzeň, Karviná – Ostrava, Opava – Příbram, Bohemians – Ml. Boleslav, Sparta – Jablonec, Slovácko – Č. Budějovice

3. kolo (27.7.2019)
Č. Budějovice – Sparta, Jablonec – Slovácko, Příbram – Bohemians, Ml. Boleslav – Opava, Ostrava – Teplice, Plzeň – Karviná, Zlín – Liberec, Slavia – Olomouc

4. kolo (3.8.2019)
Sparta – Příbram, Slovácko – Zlín, Opava – Ostrava, Bohemians – Plzeň, Teplice – Ml. Boleslav, Karviná – Slavia, Liberec – Olomouc, Č. Budějovice – Jablonec

5. kolo (10.8.2019)
Olomouc – Karviná, Slavia – Liberec, Zlín – Teplice, Plzeň – Slovácko, Ostrava – Bohemians, Ml. Boleslav – Sparta, Příbram – Č. Budějovice, Jablonec – Opava

6. kolo (17.8.2019)
Karviná – Liberec, Bohemians – Olomouc, Č. Budějovice – Slavia, Opava – Zlín, Teplice – Plzeň, Sparta – Ostrava, Jablonec – Ml. Boleslav, Slovácko – Příbram

7. kolo (24.8.2019)
Liberec – Sparta, Ostrava – Slovácko, Plzeň – Opava, Slavia – Bohemians, Olomouc – Teplice, Zlín – Karviná, Příbram – Jablonec, Ml. Boleslav – Č. Budějovice

8. kolo (31.8.2019)
Sparta – Olomouc, Slovácko – Ml. Boleslav, Opava – Slavia, Bohemians – Liberec, Teplice – Karviná, Příbram – Plzeň, Jablonec – Ostrava, Č. Budějovice – Zlín

9. kolo (14.9.2019)
Karviná – Bohemians, Liberec – Teplice, Olomouc – Opava, Slavia – Slovácko, Zlín – Sparta, Plzeň – Jablonec, Ostrava – Č. Budějovice, Ml. Boleslav – Příbram

10. kolo (21.9.2019)
Sparta – Slavia, Slovácko – Teplice, Opava – Liberec, Bohemians – Zlín, Ml. Boleslav – Ostrava, Příbram – Karviná, Jablonec – Olomouc, Č. Budějovice – Plzeň

11. kolo (28.9.2019)
Teplice – Bohemians, Karviná – Opava, Liberec – Č. Budějovice, Olomouc – Slovácko, Slavia – Ml. Boleslav, Zlín – Jablonec, Plzeň – Sparta, Ostrava – Příbram

12. kolo (5.10.2019)
Sparta – Karviná, Slovácko – Liberec, Opava – Teplice, Ostrava – Zlín, Ml. Boleslav – Plzeň, Příbram – Olomouc, Jablonec – Slavia, Č. Budějovice – Bohemians

13. kolo (19.10.2019)
Bohemians – Opava, Teplice – Sparta, Karviná – Slovácko, Liberec – Jablonec, Olomouc – Č. Budějovice, Slavia – Příbram, Zlín – Ml. Boleslav, Plzeň – Ostrava

14. kolo (26.10.2019)
Sparta – Bohemians, Slovácko – Opava, Plzeň – Slavia, Ostrava – Olomouc, Ml. Boleslav – Liberec, Příbram – Zlín, Jablonec – Teplice, Č. Budějovice – Karviná

15. kolo (2.11.2019)
Opava – Sparta, Bohemians – Slovácko, Teplice – Č. Budějovice, Karviná – Jablonec, Liberec – Příbram, Olomouc – Ml. Boleslav, Slavia – Ostrava, Zlín – Plzeň

16. kolo (9.11.2019)
Slavia – Teplice, Zlín – Olomouc, Plzeň – Liberec, Ostrava – Karviná, Ml. Boleslav – Bohemians, Příbram – Opava, Jablonec – Sparta, Č. Budějovice – Slovácko

17. kolo (23.11.2019)
Sparta – Č. Budějovice, Slovácko – Jablonec, Opava – Ml. Boleslav, Bohemians – Příbram, Teplice – Ostrava, Karviná – Plzeň, Liberec – Zlín, Olomouc – Slavia

18. kolo (30.11.2019)
Příbram – Sparta, Zlín – Slovácko, Ostrava – Opava, Plzeň – Bohemians, Ml. Boleslav – Teplice, Slavia – Karviná, Olomouc – Liberec, Jablonec – Č. Budějovice

19. kolo (7.12.2019)
Karviná – Olomouc, Liberec – Slaviam Teplice – Zlín, Slovácko – Plzeň, Bohemians – Ostrava, Sparta – Ml. Boleslav, Č. Budějovice – Příbram, Opava – Jablonec

20. kolo (14.12.2019)
Liberec – Karviná, Olomouc – Bohemians, Slavia – Č. Budějovice, Zlín – Opava, Plzeň – Teplice, Ostrava – Sparta, Ml. Boleslav – Jablonec, Příbram – Slovácko

21. kolo (15.2.2020)
Sparta – Liberec, Slovácko – Ostrava, Opava – Plzeň, Bohemians – Slavia, Teplice – Olomouc, Karviná – Zlín, Jablonec – Příbram, Č. Budějovice – Ml. Boleslav

22. kolo (22.2.2020)
Olomouc – Sparta, Ml. Boleslav – Slovácko, Slavia – Opava, Liberec – Bohemians, Karviná – Teplice, Plzeň – Příbram, Ostrava – Jablonec, Zlín – Č. Budějovice

23. kolo (29.2.2020)
Bohemians – Karviná, Teplice – Liberec, Opava – Olomouc, Slovácko – Slavia, Sparta – Zlín, Jablonec – Plzeň, Č. Budějovice – Ostrava, Příbram – Ml. Boleslav

24. kolo (7.3.2020)
Slavia – Sparta, Teplice – Slovácko, Liberec – Opava, Zlín – Bohemians, Ostrava – Ml. Boleslav, Karviná – Příbram, Olomouc – Jablonec, Plzeň – Č. Budějovice

25. kolo (14.3.2020)
Bohemians – Teplice, Opava – Karviná, Č. Budějovice – Liberec, Slovácko – Olomouc, Ml. Boleslav – Slavia, Jablonec – Zlín, Sparta – Plzeň, Příbram – Ostrava

26. kolo (21.3.2020)
Karviná – Sparta, Liberec – Slovácko, Teplice – Opava, Zlín – Ostrava, Plzeň – Ml. Boleslav, Olomouc – Příbram, Slavia – Jablonec, Bohemians – Č. Budějovice

27. kolo (4.4.2020)
Opava – Bohemians, Sparta – Teplice, Slovácko – Karviná, Jablonec – Liberec, Č. Budějovice – Olomouc, Příbram – Slavia, Ml. Boleslav – Zlín, Ostrava – Plzeň

28. kolo (11.4.2020)
Bohemians – Sparta, Opava – Slovácko, Slavia – Plzeň, Olomouc – Ostrava, Liberec – Ml. Boleslav, Zlín – Příbram, Teplice – Jablonec, Karviná – Č. Budějovice

29. kolo (18.4.2020)
Sparta – Opava, Slovácko – Bohemians, Č. Budějovice – Teplice, Jablonec – Karviná, Příbram – Liberec, Ml. Boleslav – Olomouc, Ostrava – Slavia, Plzeň – Zlín

30. kolo (25.4.2020)
Slovácko – Sparta, Slavia – Zlín, Olomouc – Plzeň, Liberec – Ostrava, Karviná – Ml. Boleslav, Teplice – Příbram, Bohemians – Jablonec, Opava – Č. Budějovice

1. česká fotbalová liga (v sezóně 2018/19 sponzorským názvem Fortuna:Liga) je fotbalová soutěž pořádaná na území České republiky. Jde o nejvyšší soutěž v systému fotbalových soutěží v Česku. Od července 2016 je řízena Ligovou fotbalovou asociací, do té doby byla řízena FAČR. Tato soutěž existuje od léta roku 1993, kdy byla rozdělena Fotbalová liga Československa na českou a slovenskou ligu.

Od prvního ročníku 1993/94 se ligy účastní 16 týmů a hraje se systémem „každý s každým“ dvoukolově, čili každý účastník odehraje třicet zápasů (patnáct na domácím hřišti a patnáct na soupeřových hřištích) během třiceti kol, dohromady obsahujících 240 zápasů. Za vítězství se udělují tři body, za remízu jeden. Od sezóny 2018/19 po této třicetikolové základní části následuje nadstavbová část: Nejlepších šest týmů základní části postoupí do skupiny o titul a o evropské poháry; skupina se hraje systémem každý s každým jednokolově. Týmy od 7. do 10. místa utvoří dvojice (7.–10. a 8.–9.), vítězové duelů hraných dvoukolově doma/venku se spolu utkají a celkový vítěz si zahraje kvalifikační utkání o účast v Evropské lize proti nejhoršímu z týmů ve skupině o titul, který by se jinak do Evropské ligy ještě kvalifikoval. Nejhorších šest týmů základní části hraje o udržení. Nejhorší tým přímo sestoupí do 2. ligy, druhý a třetí nejhorší tým vyzvou v baráži druhý a třetí tým 2. ligy.

 

Nejzajímavější zápasy Fortuna ligy sezony


2. kolo – 20. července – Sparta Praha – Jablonec
4. kolo – 3. srpna – SFC Opava – Baník Ostrava
5. kolo – 10. srpna – Slavia Praha – Slovan Liberec
6. kolo – 17. srpna – Sparta Praha – Baník Ostrava
7. kolo – 24. srpna – Slovan Liberec – Sparta Praha
9. kolo – 14. září – Viktoria Plzeň – Jablonec
9. kolo – 14. září – Sigma Olomouc – SFC Opava
10. kolo – 21. září – Sparta Praha – Slavia Praha
11. kolo – 28. září – Viktoria Plzeň – Sparta Praha
12. kolo – 5. října – Jablonec – Slavia Praha
13. kolo – 19. října – Slovan Liberec – Jablonec
13. kolo – 19. října – Viktoria Plzeň – Baník Ostrava
14. kolo – 26. října – Viktoria Plzeň – Slavia Praha
14. kolo – 26. října – Baník Ostrava – Sigma Olomouc
15. kolo – 2. listopadu – Slavia Praha – Baník Ostrava
16. kolo – 9. listopadu – Jablonec – Sparta Praha
18. kolo – 30. listopadu – Baník Ostrava – SFC Opava
19. kolo – 7. prosince – Slovan Liberec – Slavia Praha
20. kolo – 14. prosince – Baník Ostrava – Sparta Praha
21. kolo – 15. února – Sparta Praha – Slovan Liberec
23. kolo – 29. února – SFC Opava – Sigma Olomouc
23. kolo – 29. února – Jablonec – Viktoria Plzeň
24. kolo – 7. března – Slavia Praha – Sparta Praha
25. kolo – 14. března – Sparta Praha – Viktoria Plzeň
26. kolo – 21. března – Slavia Praha – Jablonec
27. kolo – 4. dubna – Jablonec – Slovan Liberec
27. kolo – 4. dubna – Baník Ostrava – Viktoria Plzeň
28. kolo – 11. dubna – Slavia Praha – Viktoria Plzeň
28. kolo – 11. dubna – Sigma Olomouc – Baník Ostrava
29. kolo – 18. dubna – Baník Ostrava – Slavia Praha

Article Categories:
FORTUNA:LIGA · Fotbal · Program