Čvc 21, 2019
3329 Views

Přehled zápasů české reprezentace před Ms v hokeji

Written by

Česká hokejová reprezentace vznikla po rozpadu Československa, kdy došlo i k rozdělení československé hokejové reprezentace. Český tým byl direktoriátem IIHF určen jako následovník československé reprezentace, proto byl zařazen do elitní skupiny mistrovství světa. Česká hokejová reprezentace dokázala jako jediná vyhrát třikrát mistrovství světa v řadě v systému playoff a rovněž jako první získala za tuto dobu celkem 6 zlatých medailí (po MS 2019 má dále Kanada už 7 titulů, Rusko pět, Švédsko 5, Finsko 3 a Slovensko 1 titul). Patří mezi tradiční a nejúspěšnější reprezentační týmy světa. Z celkem 27 účastí na MS (1993–2019) si česká reprezentace přivezla šest zlatých (1996, 1999, 2000, 2001, 2005 a 2010), jednu stříbrnou (2006) a pět bronzových medailí (1993, 1997, 1998, 2011 a 2012). Pětkrát prohrála souboj o bronzovou medaili (1995, 2003, 2014, 2015 a 2019) a devětkrát skončila již ve čtvrtfinále (1994, 2002, 2004, 2007, 2008, 2009, 2013, 2016, 2017 a 2018).

Program České hokejové reprezentace v roce 2021/ 2022

Beijer Hockey Games
5. května od 19:00 Česko – Švédsko
7. května od 12:00 Finsko – Česko
8. května od 12:00 Švýcarsko – Česko

 

České hokejové hry
28. dubna od 17:30 Finsko – Česko
30. dubna od 16:00 Česko – Švédsko
1. května od 16:00 Česko – Rakousko

 

Euro Hockey Challenge
6. dubna od 17:30 Česko – Rakousko 5:1
8. dubna od 17:30 Rakousko – Česko (v Linci)
14. dubna od 17:10 Česko – Německo v Chomutově)
15. dubna od 15:00 Česko – Německo (v Chomutově)

Výsledky zápasů olympijských her 2022

středa 9. 2. 14:10 skupina B ČESKO – Dánsko 1:2
pátek 11. 2. 9:40 skupina B ČESKO – Švýcarsko 2:1sn
sobota 12. 2. 14:10 skupina B Rusko – ČESKO 5:6p
úterý 15. 2. 9:40 předkolo play off Česko – Švýcarsko 2:4

Ženský hokejový turnaj na zimních olympijských hrách 2022
čtvrtek 3. 2. 5:10 skupina B ČESKO – Čína 3:1
sobota 5. 2. 9:40 skupina B ČESKO – Švédsko 3:1
pondělí 7. 2. 9:40 skupina B ČESKO – Dánsko 2:3
úterý 8. 2. 9:40 skupina B ČESKO – Japonsko 2:3sn
pátek 11. 2. 5:10 čtvrtfinále ČESKO – USA 1:4

 

Channel One Cup 2021:
16. – 19. prosince (v Moskvě)

čtvrtek 16.12.2021 Česko vs Finsko 2:3 sn.

sobota 18. prosince 2021 Rusko vs Česko 5:2

neděle 19. prosince 2021 Česko vs Švédsko 2:3

Karjala Cup 2021:
10. listopadu od 19:00 Švédsko – Česko 4:1
13. listopadu od 17:00 Finsko – Česko  4:2
14. listopadu od 12:30 Česko – Rusko  2:5

Kompletní program českých hokejistů na MS 2022

sobota 14. května (15:20), Česko – Velká Británie

neděle 15. května (19:20), Česko – Švédsko

úterý 17. května (15:20), Česko – Rakousko

čtvrtek 19. května (19:20), Česko – Lotyšsko

sobota 21. května (19:20), Česko – Norsko

pondělí 23. května (15:20), USA – Česko

úterý 24. května (19:20), Finsko – Česko

 

 

Program České hokejové reprezentace v roce 2019/ 2020

 

Turnaj Karjala 2019 ve Finsku
7. listopadu: Švédsko – Česko
9. listopadu: Finsko – Česko
10. listopadu: Česko – Rusko

Channel One Cup 2019 v Rusku
12. prosince: Česko – Finsko
14. prosince: Rusko – Česko
15. prosince: Česko – Švédsko

Beijer Hockey Games 2020 ve Švédsku
6. února: Česko – Švédsko
8. února: Finsko – Česko
9. února: Rusko – Česko

Euro Hockey Challenge – duben 2020
Dvě utkání s Rakouskem (venku, doma)
Dvě utkání s Německem (obě v Německu)
Dvě utkání se Slovenskem (obě v Česku)

Carlson Hockey Games 2020 v Česku
30. dubna: Finsko – Česko
2. května: Česko – Švédsko
3. května: Česko – Rusko

Mistrovství světa 2020 – základní skupina v Lausanne
8. května: Švédsko – Česko
9. května: Bělorusko – Česko
11. května: Česko – Kanada
13. května: Česko – Velká Británie
16. května: Slovensko – Česko
18. května: Česko – Dánsko
19. května: Česko – Německo

Nominace českých hokejistů na kemp v Jihlavě

Brankáři: David Rittich (Calgary/NHL), Jakub Škarek (Lahti/Fin.), Vítek Vaněček (Hershey/AHL), Daniel Vladař (Providence/AHL).

Obránci: Dominik Mašín (Syracuse/AHL), David Sklenička (Laval/AHL), Tomáš Dvořák, Petr Kalina, Jan Košťálek (všichni Sparta Praha), Filip Pyrochta, Jan Štencel (oba Kometa Brno), Daniel Bukač, Tomáš Hanousek (oba Liberec), Lukáš Buchta, Daniel Gazda (oba Zlín), Vojtěch Budík, Lukáš Kaňák (oba Plzeň), Lukáš Doudera, Jan Ščotka (oba Litvínov).

Útočníci: Kristian Reichel (Manitoba/AHL), David Cienciala, Radim Zohorna, Pavel Kousal (všichni Mladá Boleslav), Adam Musil, Jan Ordoš, Marek Zachar (všichni Liberec), Ondřej Beránek, Jakub Flek (oba Karlovy Vary), Matyáš Kantner, Petr Kodýtek (oba Plzeň), Ondřej Machala, Denis Kindl (oba Pardubice), Aleš Jergl (Hradec Králové), Lukáš Anděl (Jihlava), Tomáš Fořt (Zlín), Luboš Horký (Kometa Brno), Lukáš Rousek (Sparta Praha).

 

Article Categories:
Hokej · Program