Čvc 17, 2019
248 Views

Tokio 2020 online

Written by

Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády, se budou konat v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhne 24. července 2020, závěrečný ceremoniál se pak uskuteční 9. srpna 2020.

Letní olympijské hry 2020 disciplíny

Na olympijských hrách v Tokiu 2020 proběhnou soutěže ve 38 sportovních odvětvích. Novými sporty v programu olympijských her se staly karate, skateboarding, sportovní lezení, surfing a po 8 letech se vrátily do programu baseball a softball.

  • Jachting
  • Jezdectví
  • Judo
  • Kanoistika
  • Karate
  • Lukostřelba
  • Moderní pětiboj
  • Plavání
  • Plážový volejbal
  • Pozemní hokej
  • Ragby
  • Skateboarding
  • Softball
  • Skoky do vody
  • Stolní tenis
  • Sportovní lezení
  • Sportovní střelba
  • Surfing
  • Synchronizované plavání
  • Šerm
  • Taekwondo
  • Tenis
  • Triatlon
  • Veslování
  • Vodní pólo
  • Volejbal
  • Vzpírání
  • Zápas

LOH 2020 Tokio program

Plán olympijských her v Tokiu do roku 2020

Aquatics
Plavání: 25.července (sobota) – 2 srpna (neděle)
Skoky do vody: 26.července (neděle) – 29. července (středa) 31. července (pátek) – 8 srpen (sobota)
Umělecký Plavání: 3 srpna (pondělí) – 5.srpna (Středa), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)
Vodní pólo: 25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)
Maraton Koupání: 5. srpna (středa) – 6. srpna (čtvrtek)

Lukostřelba
24. července (pátek) – 1. srpna (sobota)

Atletická dráha 

Marathon: 31. července (pátek) – 9. srpna (neděle)
Dostihová dráha: 31. července (pátek), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)

Badminton
25. července (sobota) – 3. srpna (pondělí)

Baseball / Softball
Baseball: 29. července (středa) – 6. srpna (čtvrtek), 8. srpna (sobota)
Softball: 22. července (středa) – 23. července (úterý), 25. července (sobota) – 28. července (úterý)

Basketbal
3 × 3 Basketbal: 25. července (sobota) – 29. července (středa)
Basketbal: 26. července (neděle) – 9. srpna (neděle)

Box 
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle), 4. srpna (úterý) – 9. srpna (neděle)

Kanoe
Slalom: 26. července (neděle) – 31. července (pátek)
Sprint: 3. srpna (pondělí) – 8. srpna (sobota)

Cyklistika
BMX Freestyle: 1. srpna (sobota) – 2. srpna (neděle)
BMX Racing: 30. července (čtvrtek) – 31. července (pátek)
Horské kolo: 27. července (pondělí) – 28. července (úterý)
Cesta: 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 29. července (středa)
Trať: 3. srpna (pondělí) – 9. srpna (neděle)

Jezdecká
drezura: 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 28. července (úterý) – 29. července (středa)
Event: 31. července (pátek) – 3. srpna (pondělí)
Jumping: 4. srpna (úterý) 5. srpna (středa) ), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)

Šerm
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle)

Fotbal
22. července (středa) – 23. července (čtvrtek), 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 28. července (úterý) – 29. července (středa), 31. července (pátek) – 1. srpna (sobota), srpen 3 (pondělí) – 4. srpna (úterý), 6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Golf
30. července (čtvrtek) – 2. srpna (neděle), 5. srpna (středa) – 8. srpna (sobota)

Gymnastika
umělec: 25. července (sobota) – 30. července (čtvrtek), 2. srpna (neděle) – 4. srpna (úterý)
Rytmické: 7. srpna (pátek) – 9. srpna (neděle)
Trampolína: 31. července (pátek) – 1. srpna ( Sobota)

Házená
25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)

Podzemní Hokej
25. července (sobota) – 7. srpna (pátek)

Judo
25. července (sobota) – 1. srpna (sobota)

Karate
Kata, Kumite: 6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Moderní Pentathlon
6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Veslování
24. července (pátek) – 31. července (pátek)

Rugby
27. července (pondělí) – 1. srpna (sobota)

Plavba
26. července (neděle) – 5. srpna (středa)

Střelbě
Puška a pistole: 25 července (sobota) – 26. července (neděle) 28. července (úterý) 30. července (čtvrtek) – 3 srpna (pondělí)
Shotgun: 26.července (neděle) – 27. července (pondělí) dne 29. července (Středa) – 30. července (čtvrtek), 1. srpna (sobota)

Park pro skateboarding 

5. srpna (středa) – 6. srpna (čtvrtek)
Ulice: 26. července (neděle) – 27. července (pondělí)

Sportovní lezení
4. srpna (úterý) – 7. srpna (pátek)

Surf
26. července (neděle) – 2. srpna (neděle)

Stolní tenis
25. července (sobota) – 31. července (pátek), 2. srpna (neděle) – 7. srpna (pátek)

Taekwondo
25. července (sobota) – 28. července (úterý)

Tenis
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle)

Triathlon
27. července (pondělí) – 28. července (úterý), 1. srpna (sobota)

Plážový volejbal: 25. července (sobota) – 8. srpna (sobota)
Volejbal: 25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)

Vzpírání
25. července (sobota) – 29. července (středa), 1. srpna (sobota) – 5. srpna (středa)

Zápas
Freestyle, Greco-Roman: 2. srpna (neděle) – 8. srpna (sobota)

Kde sledovat LOH 2020 v Tokiu živě v TV?

Letní olympijské hry 2020 budou přenášet veřejnoprávní ČT SPORT a Eurosport

LOH 2020 Tokio: Češi  program

Olympijská sportoviště

Památková zóna
Olympijský stadión v Tokiu: slavnostní zahájení a zakončení LOH 2020, atletika, fotbal
Kokuricu Jojogi kjógidžó: házená
Tokyo Metropolitan Gymnasium: stolní tenis
Nippon Budókan: judo, karate
Tokyo International Forum: vzpírání, sportovní lezení
Zahrady císařského paláce: atletika/maraton, chůze
Ryōgoku Kokugikan: box

Tokijský záliv
Kasai Rinkai Park: kanoistika/slalom
Oi Seaside Park: pozemní hokej
Olympijské plavecké centrum v Tokii: plavání, skoky do vody, synchronizované plavání
Tokyo Tatsumi International Swimming Center: vodní pólo
Dream Island Archery Field: lukostřelba, skateboarding
Ariake Arena: volejbal
Olympic BMX Course: cyklistika/BMX
Olympic Gymnastic Centre: sportovní gymnastika, moderní gymnastika, skoky na trampolíně
Ariake Coliseum: tenis
Odaiba Marine Park: triatlon, plavání/maratón
Shiokaze Park: plážový volejbal
Sea Forest Cross–Country Course: jezdectví
Sea Forest Waterway: veslování, rychlostní kanoistika

Jiná dějiště
Asaka Shooting Range: střelba
Musashino Forest Sports Plaza: moderní pětiboj/šerm, badminton
Ajinomoto Stadium: moderní pětiboj/plavání, šerm, běh, střelba, fotbal, ragby
Kasumigaseki Country Club: golf
Saitama Super Arena: basketbal
Enoshima: jachting, surfing
Makuhari Messe: šerm, taekwondo
Baji Koen: jezdectví/drezura, parkurové skákání
Izu Velodrome: cyklistika/časovka
Japan Cycle Sports Center: cyklistika/horská kola
Yokohama Stadium: baseball, softball

Fotbalové stadiony
Olympijský stadión v Tokiu: fotbal
Ajinomoto Stadium: fotbal
Nissan Stadium: fotbal
Saitama Stadium 2002: fotbal
Sapporo Dome: fotbal
Miyagi Stadium: fotbal

Article Categories:
LOH