Srp 13, 2019
29 Views

LOH 2020 online

Written by

Letní olympijské hry 2020 Tokio online

Letní olympijské hry 2020, oficiálně Hry XXXII. olympiády, se budou konat v japonském Tokiu. Slavnostní zahájení proběhne 24. července 2020, závěrečný ceremoniál se pak uskuteční 9. srpna 2020.

Letní olympijské hry 2020 disciplíny

Na olympijských hrách v Tokiu 2020 proběhnou soutěže ve 38 sportovních odvětvích. Novými sporty v programu olympijských her se staly karate, skateboarding, sportovní lezení, surfing a po 8 letech se vrátily do programu baseball a softball.

  • Jachting
  • Jezdectví
  • Judo
  • Kanoistika
  • Karate
  • Lukostřelba
  • Moderní pětiboj
  • Plavání
  • Plážový volejbal
  • Pozemní hokej
  • Ragby
  • Skateboarding
  • Softball
  • Skoky do vody
  • Stolní tenis
  • Sportovní lezení
  • Sportovní střelba
  • Surfing
  • Synchronizované plavání
  • Šerm
  • Taekwondo
  • Tenis
  • Triatlon
  • Veslování
  • Vodní pólo
  • Volejbal
  • Vzpírání
  • Zápas

LOH 2020 Tokio program

Plán olympijských her v Tokiu do roku 2020

Aquatics
Plavání: 25.července (sobota) – 2 srpna (neděle)
Skoky do vody: 26.července (neděle) – 29. července (středa) 31. července (pátek) – 8 srpen (sobota)
Umělecký Plavání: 3 srpna (pondělí) – 5.srpna (Středa), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)
Vodní pólo: 25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)
Maraton Koupání: 5. srpna (středa) – 6. srpna (čtvrtek)

Lukostřelba
24. července (pátek) – 1. srpna (sobota)

Atletická dráha 

Marathon: 31. července (pátek) – 9. srpna (neděle)
Dostihová dráha: 31. července (pátek), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)

Badminton
25. července (sobota) – 3. srpna (pondělí)

Baseball / Softball
Baseball: 29. července (středa) – 6. srpna (čtvrtek), 8. srpna (sobota)
Softball: 22. července (středa) – 23. července (úterý), 25. července (sobota) – 28. července (úterý)

Basketbal
3 × 3 Basketbal: 25. července (sobota) – 29. července (středa)
Basketbal: 26. července (neděle) – 9. srpna (neděle)

Box 
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle), 4. srpna (úterý) – 9. srpna (neděle)

Kanoe
Slalom: 26. července (neděle) – 31. července (pátek)
Sprint: 3. srpna (pondělí) – 8. srpna (sobota)

Cyklistika
BMX Freestyle: 1. srpna (sobota) – 2. srpna (neděle)
BMX Racing: 30. července (čtvrtek) – 31. července (pátek)
Horské kolo: 27. července (pondělí) – 28. července (úterý)
Cesta: 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 29. července (středa)
Trať: 3. srpna (pondělí) – 9. srpna (neděle)

Jezdecká
drezura: 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 28. července (úterý) – 29. července (středa)
Event: 31. července (pátek) – 3. srpna (pondělí)
Jumping: 4. srpna (úterý) 5. srpna (středa) ), 7. srpna (pátek) – 8. srpna (sobota)

Šerm
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle)

Fotbal
22. července (středa) – 23. července (čtvrtek), 25. července (sobota) – 26. července (neděle), 28. července (úterý) – 29. července (středa), 31. července (pátek) – 1. srpna (sobota), srpen 3 (pondělí) – 4. srpna (úterý), 6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Golf
30. července (čtvrtek) – 2. srpna (neděle), 5. srpna (středa) – 8. srpna (sobota)

Gymnastika
umělec: 25. července (sobota) – 30. července (čtvrtek), 2. srpna (neděle) – 4. srpna (úterý)
Rytmické: 7. srpna (pátek) – 9. srpna (neděle)
Trampolína: 31. července (pátek) – 1. srpna ( Sobota)

Házená
25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)

Podzemní Hokej
25. července (sobota) – 7. srpna (pátek)

Judo
25. července (sobota) – 1. srpna (sobota)

Karate
Kata, Kumite: 6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Moderní Pentathlon
6. srpna (čtvrtek) – 8. srpna (sobota)

Veslování
24. července (pátek) – 31. července (pátek)

Rugby
27. července (pondělí) – 1. srpna (sobota)

Plavba
26. července (neděle) – 5. srpna (středa)

Střelbě
Puška a pistole: 25 července (sobota) – 26. července (neděle) 28. července (úterý) 30. července (čtvrtek) – 3 srpna (pondělí)
Shotgun: 26.července (neděle) – 27. července (pondělí) dne 29. července (Středa) – 30. července (čtvrtek), 1. srpna (sobota)

Park pro skateboarding 

5. srpna (středa) – 6. srpna (čtvrtek)
Ulice: 26. července (neděle) – 27. července (pondělí)

Sportovní lezení
4. srpna (úterý) – 7. srpna (pátek)

Surf
26. července (neděle) – 2. srpna (neděle)

Stolní tenis
25. července (sobota) – 31. července (pátek), 2. srpna (neděle) – 7. srpna (pátek)

Taekwondo
25. července (sobota) – 28. července (úterý)

Tenis
25. července (sobota) – 2. srpna (neděle)

Triathlon
27. července (pondělí) – 28. července (úterý), 1. srpna (sobota)

Plážový volejbal: 25. července (sobota) – 8. srpna (sobota)
Volejbal: 25. července (sobota) – 9. srpna (neděle)

Vzpírání
25. července (sobota) – 29. července (středa), 1. srpna (sobota) – 5. srpna (středa)

Zápas
Freestyle, Greco-Roman: 2. srpna (neděle) – 8. srpna (sobota)

Kde sledovat LOH 2020 v Tokiu živě v TV?

Letní olympijské hry 2020 budou přenášet veřejnoprávní ČT SPORT a Eurosport

LOH 2020 Tokio: Češi  program

Olympijská sportoviště

Památková zóna
Olympijský stadión v Tokiu: slavnostní zahájení a zakončení LOH 2020, atletika, fotbal
Kokuricu Jojogi kjógidžó: házená
Tokyo Metropolitan Gymnasium: stolní tenis
Nippon Budókan: judo, karate
Tokyo International Forum: vzpírání, sportovní lezení
Zahrady císařského paláce: atletika/maraton, chůze
Ryōgoku Kokugikan: box

Tokijský záliv
Kasai Rinkai Park: kanoistika/slalom
Oi Seaside Park: pozemní hokej
Olympijské plavecké centrum v Tokii: plavání, skoky do vody, synchronizované plavání
Tokyo Tatsumi International Swimming Center: vodní pólo
Dream Island Archery Field: lukostřelba, skateboarding
Ariake Arena: volejbal
Olympic BMX Course: cyklistika/BMX
Olympic Gymnastic Centre: sportovní gymnastika, moderní gymnastika, skoky na trampolíně
Ariake Coliseum: tenis
Odaiba Marine Park: triatlon, plavání/maratón
Shiokaze Park: plážový volejbal
Sea Forest Cross–Country Course: jezdectví
Sea Forest Waterway: veslování, rychlostní kanoistika

Jiná dějiště
Asaka Shooting Range: střelba
Musashino Forest Sports Plaza: moderní pětiboj/šerm, badminton
Ajinomoto Stadium: moderní pětiboj/plavání, šerm, běh, střelba, fotbal, ragby
Kasumigaseki Country Club: golf
Saitama Super Arena: basketbal
Enoshima: jachting, surfing
Makuhari Messe: šerm, taekwondo
Baji Koen: jezdectví/drezura, parkurové skákání
Izu Velodrome: cyklistika/časovka
Japan Cycle Sports Center: cyklistika/horská kola
Yokohama Stadium: baseball, softball

Fotbalové stadiony
Olympijský stadión v Tokiu: fotbal
Ajinomoto Stadium: fotbal
Nissan Stadium: fotbal
Saitama Stadium 2002: fotbal
Sapporo Dome: fotbal
Miyagi Stadium: fotbal

Letní olympijské hry 2016 Rio

Letní olympijské hry 2016 v brazilském Riu začli 5. srpna 2016 a skončily o sedmnáct dní později 21. srpna 2016. 

Olympijské hry v roce 2016 v Rio de Janeiru byly oficiálně zahájeny 21. srpna 2016 večer. Už dva dny předtím ale vstoupily do turnaje fotbalisté a fotbalistky. Rozdáno bude na 306 sad medailí v 28 sportech a to na 28 sportovištích. Rio de Janeiro se stane prvním jihoamerickým městem, ve kterém se uskuteční olympijské hry. Hostitelské město bylo oznámeno 2. října 2009 na třináctém olympijském kongresu v Kodani.

Na olympijských hrách sportovci předvedli výjimečné sportovní výkony v celkem 28 sportech: Atletika, Badminton, Basketbal, Box, Cyklistika, Fotbal, Golf, Gymnastika (moderní gymnastika, skoky na trampolíně), Házená, Jachting, Jezdectví, Judo, Kanoistika, Lukostřelba, Moderní pětiboj, Plavání, Pozemní hokej, Ragby, Skoky do vody, Sportovní střelba, Stolní tenis, Synchronizované plavání, Šerm, Taekwondo, Tenis, Triatlon, Veslování, Vodní pólo, Volejbal (plážový), Vzpírání, Zápas.

 

 Český sportovci v  Riu  2016

Atletika

Jaroslav Bába, Michal Balner, Kateřina Cachová, Anežka Drahotová, Petr Frydrych, Lukáš Gdula, Zuzana Hejnová, Adam Sebastian Helcelet, Jakub Holuša, Michaela Hrubá, Radek Juška, Eliška Klučinová, Jan Kudlička, Romana Maláčová, Pavel Maslák, Lukáš Melich, Jiřina Ptáčníková, Denisa Rosolová, Tomáš Staněk, Petr Svoboda, Jiří Sýkora, Kateřina Šafránková, Barbora Špotáková, Jakub Vadlejch, Vítězslav Veselý, Eva Vrabcová Nývltová

Badminton

Kristina Gavnholt, Petr Koukal

Cyklistika – dráha

Pavel Kelemen, Adam Ptáčník

Cyklistika – horská kola

Ondřej Cink, Jaroslav Kulhavý, Kateřina Nash, Jan Škarnitzl

Cyklistika – silniční

Jan Bárta, Leopold König, Zdeněk Štybar, Petr Vakoč

Golf

Klára Spilková

Jachting

Veronika Kozelská Fenclová, Karel Lavický, Viktor Teplý

Judo

Jaromír Ježek, Lukáš Krpálek, Pavel Petřikov

Kanoistika – rychlostní

Josef Dostál, Filip Dvořák, Martin Fuksa, Daniel Havel, Jaroslav Radoň, Jan Štěrba, Filip Šváb, Lukáš Trefil

Kanoistika – vodní slalom

Vítězslav Gebas, Jonáš Kašpar, Kateřina Kudějová, Jiří Prskavec, Marek Šindler

Moderní pětiboj

Jan Kuf, David Svoboda, Barbora Kodedová

Plavání

Simona Baumrtová, Pavel Janeček, Jan Micka, Martina Moravčíková, Barbora Seemanová, Lucie Svěcená, Barbora Závadová

Plavání – dálkové

Jana Pechanová

Plavání – synchronizované

Soňa Bernardová, Alžběta Dufková

Plážový volejbal

Barbora Hermannová, Markéta Sluková

Sportovní gymnastika

David Jessen

Sportovní střelba

Adéla Bruns Sýkorová, Libuše Jahodová, David Kostelecký, Nikola Mazurová, Filip Nepejchal

Stolní tenis

Lubomír Jančařík, Dmitrij Prokopcov, Hana Matelová, Iveta Vacenovská

Šerm

Jiří Beran ml., Alexander Choupenitch

Tenis

Lukáš Rosol, Radek Štěpánek, Jiří Veselý, Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Lucie Šafářová

Triatlon

Vendula Frintová

Veslování

Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová, Miroslava Topinková Knapková, Lukáš Helešic, Jiří Kopáč, Jakub Podrazil, Ondřej Synek, Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Miroslav Vraštil

Vzpírání

Jiří Orság

Zápas

Adéla Hanzlíčková

Program letní olympijské hry 2016 Rio de Janeiro

Letní olympijské hry 2016 v Rio de Janeiro probíhají od 5. srpna do 21. srpna 2016 a pokud by jste si chtěli prohlédnout kompletní program jednotlivých sportvních disciplín, které můžete sledovat živě na programu ČT Sport přinášíme vám podrobný program.

 

Program vysílání LOH 2016 na ČT Sport

Program LOH Rio – Středa 3.srpna 2016

  • Fotbal

Program LOH Rio – Čtvrtek 4.srpna 2016

  • Fotbal

Program LOH Rio – Pátek 5.srpna 2016

  • Otevírací ceremoniál
  • Lukostřelba

Program LOH Rio – Sobota 6.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Cyklistika – silniční
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Fotbal
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Neděle 7.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – vodní slalom
  • Cyklistika – silniční
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Fotbal
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Pondělí 8.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – vodní slalom
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Úterý 9.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – vodní slalom
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Fotbal
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Středa 10.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – vodní slalom
  • Cyklistika – silniční
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Fotbal
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Ćtvrtek 11.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Sportovní gymnastika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – vodní slalom
  • Cyklistika – dráha
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Ragby
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo

Program LOH Rio – Pátek 12.srpna 2016

  • Lukostřelba
  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Cyklistika – dráha
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Fotbal
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Judo
  • Veslování
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Skoky na trampolíně
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Sobota 13.srpna 2016

  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Cyklistika – dráha
  • Skoky do vody
  • Šerm
  • Fotbal
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Veslování
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Skoky na trampolíně
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání

Program LOH Rio – Neděle 14.srpna 2016

  • Sportovní gymnastika
  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Cyklistika – dráha
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Šerm
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Jachting
  • Sportovní střelba
  • Synchronizované plavání
  • Stolní tenis
  • Tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání
  • Zápas

Program LOH Rio – Pondělí 15.srpna 2016

  • Sportovní gymnastika
  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – dráha
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Dálkové plavání
  • Jachting
  • Synchronizované plavání
  • Stolní tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání
  • Zápas

Program LOH Rio – Úterý 16.srpna 2016

  • Sportovní gymnastika
  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – dráha
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Fotbal
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Dálkové plavání
  • Jachting
  • Synchronizované plavání
  • Stolní tenis
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Vzpírání
  • Zápas

Program LOH Rio – Středa 17.srpna 2016

  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – BMX
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Fotbal
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Jachting
  • Stolní tenis
  • Taekwondo
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Zápas

Program LOH Rio – Čtvrtek 18.srpna 2016

  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Plážový volejbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – BMX
  • Skoky do vody
  • Jezdectví
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Moderní pětiboj
  • Jachting
  • Synchronizované plavání
  • Taekwondo
  • Triatlon
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Zápas

Program LOH Rio – Pátek 19.srpna 2016

  • Atletika
  • Badminton
  • Basketbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – BMX
  • Skoky do vody
  • Fotbal
  • Golf
  • Házená
  • Pozemní hokej
  • Moderní pětiboj
  • Moderní gymnastika
  • Synchronizované plavání
  • Taekwondo
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Zápas

Program LOH Rio – Sobota 20.srpna 2016

  • Badminton
  • Basketbal
  • Box
  • Kanoistika – rychlostní
  • Cyklistika – horská kola
  • Skoky do vody
  • Fotbal
  • Golf
  • Házená
  • Moderní pětiboj
  • Moderní gymnastika
  • Taekwondo
  • Triatlon
  • Volejbal
  • Vodní pólo
  • Zápas

Program LOH Rio – Neděle 21.srpna 2016

  • Atletika
  • Basketbal
  • Box
  • Cyklistika – horská kola
  • Házená
  • Moderní gymnastika
  • Volejbal
  • Zápas
  • Zakončovací ceremoniál

České naděje na olympijských hrách v Riu

  • Sobota 6.srpna – Leopold König – silniční závod cyklistů
  • Sobota 6. až neděle 14.srpna – Petra Kvitová a spol. – tenis
  • Středa 10.srpna – Jiří Prskavec – vodní slalom, K1
  • Čtvrtek 11.srpna – Kateřina Kudějová- vodní slalom, K1
  • Čtvrtek 11.srpna – Lukáš Krpálek – judo, 100 kg
  • Pátek 12.srpna – Ondřej Synek – veslování, skif
  • Pátek 12.srpna – Miroslava Topinková Knapková – veslování, skif
  • Úterý 16.srpna – Josef Dostál – kanoistika, K1 1000 m
  • Úterý 16.srpna – Martin Fuksa – kanoistika, C1 1000 m
  • Čtvrtek 18.srpna – Zuzana Hejnová – atletika, 400 m př.
  • Čtvrtek 18.srpna – Barbora Špotáková – atletika, oštěp
  • Sobota 20.srpna – Vítězslav Veselý – atletika, oštěp
  • Sobota 20.srpna – čtyřkajak – kanoistika, K4 1000 m
  • Sobota 20.srpna – David Svoboda – moderní pětiboj
  • Neděle 21.srpna – Jaroslav Kulhavý – horská kola

Article Categories:
LOH