Čvc 27, 2019
5067 Views

Jak a kde sledovat MMA živě?

Written by

Jste fanouškem bojových sportů a speciální MMA a nevíte kde můžete sledovat zápasy nejlepší organizace UFC, Bellator nebo Oktagon? V článku najdete přehled možností jak a kde je možné sledovat v přímém přenosu v TV, nebo online na internetu.

MMA v přímém přenosu na Nova Sport

Nova TV umožňuje fanoušky MMA v Čechách sledovat zápasy UFC v TV na svých kanálech Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Většinou jde o zápasy z hlavní karty a s českým komentářem v podání Ondřeje Novotného. Kanály Nova Sport můžete sledovat na internetu přes VOYO.

MMA živě na O2 TV SPORT

Pokud chcete dívat nejlepší Česko-slovenské MMA tak určitě přes O2 TV Sport. Pokud si koupíte balíček Sport Pack a neunikne vám nic z české MMA scény. Zároveň budete moci sledovat fotbalovou Oktagon MMA, Ligu Mistrů, hokejovou ligu a k dispozici budete mít športove programy jako O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis .

👊Oktagon živě na TV Tipsport!👊

 

O2 TV Sport >

❱ OKTAGON ›
❱ OKTAGON youtbue kanál ›❱ UFC youtube kanál ›
❱ Bellator MMA❱ Bellator MMA youtube kanál ›
❱ MMA fighting ›❱ ONE Championship ›
❱ ONE youtbue kanál ›❱ ESPN MMA ›

Kde sledovat Oktagon MMA

Čechách vysílají Oktagon portovní TV kanály – O2 TV Sport, Nova Sport a Oktagon

Zápasy MMA v této organizaci si můžete koupit přes PPV. Cena se za takový live přenos se může pohybovat kolem 7 eur, včetně hlavního zápasu večera.

O2 TV SPORT

Víte, co je MMA?

Zápasí se v kleci ve tvaru oktagonu, která slouží jako ochrana zápasníků, aby z ringu při zápasení nevypadly.

Zápas má celkem 3 kola. 1 kolo má délku 5 minut.

I když se někomu může zdát MMA jako zápas bez pravidel. Opak je pravdou MMA má množství přísných pravidel, zná i fauly a diskvalifikace při jejich nedodržování. MMA se u nás řídí podle unifikovaných pravidel americké státní atletické komise, která zajišťuje regulaci tohoto sportu ve světě.

Každý zápasník musí dokonale ovládat souboj v postoji, tak na zemi. Přičemž jsou na něj kladeny extrémní nároky na fyzickou sílu a kondici. Proto kromě bojových umění je součástí MMA i Crossfit, posilovací cvičení, přísná strava a regenerace.

MMA klade na člověka maximální nároky po psychické, fyzické a technické stránce jako v žádném jiném kontaktem sportu na světě. To je právě pro nás diváky přitažlivé. Sledovat mladých sportovců, jak si sahají na dno svých možností je fascinující.

Pravidla MMA: Legální zranění a typy ukončení zápasu

Zranění způsobená legálními údery a fauly
Když je zranění způsobeno legálním úderem, zápas je ukončen technickým KO (TKO).
Když je zranění způsobeno úmyslným faulem, bojovník, který zranění způsobil, je diskvalifikován.
Když je zranění způsobeno úmyslným faulem a rozhodčí rozhodne o pokračování zápasu, musí upozornit bodových rozhodčích o strhnutí dvou bodů.
Když zranění způsobené úmyslným faulem neumožňuje bojovníkovi v pokračování zápasu, který je již v pozdější části souboje, stane se zraněn zápasník vítězem, Technickým rozhodnutím ‚pokud do té doby podle bodových rozhodčích vedl. Pokud je zápas podle bodových rozhodčích vyrovnaný nebo zraněn bojovník prohrával, je zápas vyhlášen jako, technická remíza ‚.
Pokud se bojovník při pokusu o faul sám zraní, nebere se na to ohled a zranění je posuzováno, jako kdyby bylo způsobeno legálním úderem.
Pokud je zranění způsobeno neúmyslným faulem a bojovník není schopen pokračovat, je zápas posuzován jako, No contest ‚pokud neuběhly dvě celá kola tříkolové zápasu, nebo tři kola päťkolového zápasu.
Pokud je zranění způsobeno neúmyslným faulem a bojovník není schopen pokračovat, je zápas posuzován jako, Technické rozhodnutí ‚ve prospěch bojovníka, který je podle bodových rozhodčích ve vedení, pokud byl zápas ukončen až po uběhnutí dvou kol v případě tříkolové zápasu, nebo tří kol päťkolového zápasu.
Zbývající kola budou vyhodnoceny podle stejných kritérií jako dosud uplynulo a obodované kola.

Typy ukončení zápasu

 

Vzdání se poklepáním na tělo soupeře nebo zem. Vzdání se může být i verbálně.
Knockout – když bojovník po úderu nebo kopu ztratí vědomí (KO), rozhodčí ukončí zápas pro převahu (TKO), nebo vznikne legálním úderem (TKO).
Výhra na body – jednomyslné rozhodnutí (všichni tři rozhodčí musí shodnout na vítězi), většinové rozhodnutí (dva za výhru, jeden za remízu) nebo nejedomyseľné (dva rozhodčí pro vítězství jednoho, třetí pro vítězství jeho soupeře).
Remíza – jednomyslná remíza (všichni tři bodové rozhodčí se shodnou na remíze), většinová remíza (dva rozhodčí jsou pro remízu), nejednomyseľná (každý rozhodčí rozhodne jinak).
Diskvalifikace.
Forefeit
Technická remíza.
Technické rozhodnutí.
Bez výsledku.

Article Categories:
UfC