Srp 7, 2019
721 Views

Fed Cup 2024 online přenos

Written by

Fed Cup je ženská týmová soutěž v tenise, do roku 1995 známá jako Pohár federace (Federation Cup).  Premiérový ročník se uskutečnil v roce 1963. Nejvícekrát triumfovaly Spojené státy americké, které vyhrály 18 ročníků a 11krát odešly jako poražený finalista.

Od roku 2020 Fed Cup navázal na změny herního schématu v Davis Cupu. Dvě světové skupiny byly nahrazeny jednotýdenním finálovým turnajem pro dvanáct týmů na neutrální půdě. V letech 2020–2022 jej hostí antukové dvorce maďarské metropole Budapešti. Zavedeno bylo také únorové kvalifikační kolo s osmi dvojicemi ve vzájemných duelech. Mezistátní utkání byla zredukována na dvě dvouhry a jednu čtyřhru.

Mužskou obdobou je týmová soutěž Davis Cup, jejíž první ročník proběhl v roce 1900. Třetí a méně prestižním kolektivním turnajem je Hopmanův pohár, určený pro smíšené páry. Pouze Spojené státy, Austrálie a Česká republika vyhrály Fed Cup a Davis Cup v jednom kalendářním roce. Jediné Česko pak v konkrétní sezóně přidalo i triumf na Hopman Cupu.

🎾Tenisové výsledky  🎾 Tenis Online  🎾 Tenis živě

Sledujte tenis Fed Cup 2020 online přenos  zdarma

Fed Cup online můžete většinou sledovat na čt sport. Česká televize nabízí zajímavá utkání živě. Ty méně zajímavá buď vysílá online na svých internetových stránkách a nebo je nabízí ze záznamu. Fed Cup ale umožňuje sledovat i živé streamy na internetu. Finále Fed Cupu online je na čt sport vždy, ale někdo nemá možnost sledovat televizi a tak může využít živý přenos zde na webu. Sledovat můžete i na webu sázkové kanceláře Tipsport Tv a Tv Fortuna.

Los skupin finálového turnaje tenisového Fed Cupu

(14. až 19. dubna)

Skupina A: Francie, Rusko, Maďarsko.

Skupina B: Austrálie, Bělorusko, Belgie.

Skupina C: USA, Španělsko, Slovensko.

Skupina D: Česká republika, Německo, Švýcarsko.

1963 Velká Británie  USA

Od roku 2020 Fed Cup navázal na změny schématu v Davis Cupu. Dvě světové skupiny byly nahrazeny jednotýdenním finálovým turnajem na neutrální půdě v dubnovém termínu. Finále se účastní dvanáct týmů, z nichž osm postupuje ze vzájemných zápasů dvojic únorového kvalifikačního kola (nastupuje do něj 16 týmů). Každý kvalifikační duel hostí jeden z dvojice týmů na domácí půdě. Zbylá čtyři místa pro finále jsou přidělena finalistům předchozího ročníku, hostitelské zemi a pro jeden tým je určena divoká karta. Každý mezistátní zápas je hrán v jednodenním formátu dvou dvouher a jedné čtyřhry. V následném ročníku se výběry, které nepostupily do finále, účastní kvalifikačního kola. Poražení z něj se utkávají v baráži s postupujícími z 1. skupin kontinentálních zón o účast v zónách a kvalifikaci navazujícího ročníku.

Nejvíce vítězství v historii Fed Cupu

Nejvíce vítězství ve Fed Cupu mají suveréně Spojené státy americké. Fed Cupu vládly nejvíce na přelomu 70. a 80. let, kdy se jim podařio získat 6 titulů v řadě, což se nikomu jinému v historii Fed Cupu nepodařilo. Druhou nejdelší šňůru titulů v řadě zaznamenalo Španělsko a Československo, když tenistky těchto zemí zvítězily celkem 3x.

Druhou nejúspěšnější zemí v historii Fed Cupu je Česká republika s jedenácti tituly. Česko ovšem těží ze společné historie ze Slovenskem, kdy ještě pod vlajkou Československa získaly společně 5 vítězství ve Fed Cupu.