Čvc 18, 2019
2330 Views

Chance Liga 2023/2024 tabulka

Written by

1. česká hokejová liga, od sezóny 2018/2019 nazývaná podle svého titulárního partnera Chance liga, je druhá nejvyšší hokejová soutěž v České republice. 0d sezóny 2020/2021 dva vítězové semifinále play-off soutěže automaticky postupují a nahrazují dva poslední týmy extraligy ledního hokeje. Účast v extralize předpokládá dostatečný kapitál a juniorské zázemí týmu.

Aktuální   tabulka Chance Ligy 2023/2024

Standings provided by Sofascore

Chance liga program 2023/24 zde

NOVÝ HRACÍ SYSTÉM Chance Liga 

Základní část bude rozdělená na dvě části. V první části týmy odehrají dvoukolově každý s každým a po odehraných 30ti kolech pak spolu budou hrát mužstva na prvním až osmém místě, tentokrát čtyřkolově o co nejlepší pozici do play-off. Naopak týmy, které skončily na devátém až šestnáctém místě, taktéž sehrají čtyřkolově každý s každým a budou bojovat o dvě místa do předkola play-off. Po odehrání této fáze bude následovat předkolo, ve kterém se sedmý s desátým a osmý s devátým utkají na tři vítězné zápasy. Dále čtvrtfinále, semifinále a finále se bude hrát standardně na čtyři vítězné duely. Mužstvo, které postoupí přímo do extraligy, budeme nejpozději znát 29. 4. 2020. Zároveň stále platí fakt, že z Chance ligy stále nikdo nesestupuje.

O této variantě herního modelu hlasovaly kluby, které měly dohromady tři možné varianty, které jim předložil Český svaz ledního hokeje.

TÝMY, KTERÉ BUDOU HRÁT CHANCE LIGU V PŘÍŠTÍ SEZÓNĚ 2019/20

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov

Article Categories:
Hokej · Hokej tabulky