Čvc 5, 2019
1657 Views

AC Sparta Praha online

Written by

AC Sparta Praha fotbal TV, live online přímý přenos, stream

AC Sparta Praha online

Zde můžete sledovat dnes fotbalové utkání Fortuny ligy 2019/ 2020

FORTUNA:LIGA živě ❱ Fotbal živě | O2 TV sport | Fortuna TV | Tipsport tv | Fortuna liga Program | Výsledky | Fortuna liga živě

Kde sledovat Fortuna ligu online na internetu?

Zápasy Fortuna ligy v sezóně 2023/2024 můžeme sledovat na ČT SPORT a O2 tv sport . Zápasy Fortuna ligy lze zdarma sledovat na stránkách Tipsportu a Fortuny . Online streamy, které lze snadno najít na internetu.

📺Fortuna TV – Sportovní online přenosy📺

 

Domácí zápasy Sparty Praha

Sparta Praha – Sigma Olomouc
Sparta Praha – FK Pardubice
Sparta Praha – Karviná
Sparta Praag – Slovácko
Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň
Sparta Praha – Dynamo České Budějovice
Sparta Praha – Bohemians 1905
Sparta Praha – FC Zlín
Sparta Praha – FK Jablonec 97
Sparta Praha – FK Teplice
Sparta Praha – FC Slovan Liberec
Sparta Praha – SK Slavia Praha
Sparta Praag – Hradec Králové
Sparta Praha – FK Mladá Boleslav
Sparta Praag – Baník Ostrava

 

Program zápasů  Sparty v sezoně

 

Sparta Praha – Sigma Olomouc
FC Zlín – Sparta Praha
Sparta Praha – FK Pardubice
FK Jablonec 97 – Sparta Praha
FK Teplice – Sparta Praha
Sparta Praha – Karviná
FC Slovan Liberec – Sparta Praha
Sparta Praha – Slovácko
SK Slavia Praha – Sparta Praha
Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň
Hradec Králové – Sparta Praag
Sparta Praha – Dynamo České Budějovice
FK Mladá Boleslav – Sparta Praha
Sparta Praha – Bohemians 1905
Baník Ostrava – Sparta Praha
Sparta Praha – FC Zlín
FK Pardubice – Sparta Praha
Sparta Praha – FK Jablonec 97
Sparta Praha – FK Teplice
Karviná – Sparta Praha
Sparta Praha – FC Slovan Liberec
Slovácko – Sparta Praha
Sparta Praha – SK Slavia Praha
FC Viktoria Plzeň – Sparta Praha
Sparta Praha – Hradec Králové
Dynamo České Budějovice – Sparta Praha
Sparta Praha – FK Mladá Boleslav
Bohemians 1905 – Sparta Praha
Sparta Praha – Baník Ostrava
Sigma Olomouc – Sparta Praha

AC Sparta Praha online

AC Sparta Praha fotbal je český profesionální fotbalový klub, který sídlí v pražském Bubenči. Oddíl je členem asociace Association Club Sparta Praha. Sparta je nejúspěšnějším českým fotbalovým týmem, získala 36 titulů z československé a české ligy, několikrát účinkovala v Lize mistrů UEFA a během více než 120leté historie klubu v jeho dresu působila řada reprezentantů. Současným vlastníkem klubu je J&T Credit Investments, a. s., jejímiž akcionáři jsou Daniel Křetínský (10 %) a kyperská společnost ACSP Holding Limited (90 %), která je vlastněna neprůhlednou sítí společností z daňových rájů; podle vyjádření firmy však probíhají transakce, po kterých má Daniel Křetínský získat až 55% vlastnický podíl.

Své domácí zápasy odehrává v Generali Areně s kapacitou 18 944 diváků.[3] Klubové barvy jsou modrá, žlutá a rudá.

Historie fotbalové Sparty začala v roce 1891, kdy několik nadšenců založilo na pražských Maninách klub se jménem AC Praha. Pěstovala se zde mimo jiné i cyklistika, a když byla Vltava zamrzlá, tak i bruslení. Po dvou letech činnosti se však klub rozhádal a odešla z něj skupina odbojníků v čele s Karlem, Otou a Josefem Malečkovými. Ti založili Athletic Club Královské Vinohrady. Prvním předsedou byl Maxmilián Švagrovský původem z Roudnice nad Labem. Vinohrady byly tehdy ještě samostatné bohaté město za hranicemi Prahy, a proto nový klub očekával od radnice štědrou podporu. Klub byl ustanoven 16. listopadu 1893 a tento den je považován za datum založení klubu. O pár týdnů později uspořádal nový klub bruslařskou exhibici, na které se objevil i Bohumil Rudl. Tomu se exhibice líbila a přivedl i své dva bratry Václava a Rudolfa. Ti hráli především fotbal a brzy přivedli celý fotbalový kroužek, který v té době působil na Letenské pláni.

Podpora vinohradské radnice byla nulová, a když jim nenabídla ani pozemek pro nový stadion, klub se rozhodl změnit působiště. To bylo schváleno na valné hromadě 9. srpna 1894 v kavárně Demínka. Během jednání povstal Vladimír Horejc a pronesl slavná slova: „Nechť se náš klub napříště zove AC Sparta!“ V celé Evropě byla tehdy antická kultura v módě, a tak byl návrh schválen s bouřlivým nadšením. Ale ani nový název nedokázal zajistit nový stadion. Sparťani tedy trénovali na vojenském cvičišti na Invalidovně a jako většina tehdejších klubů své zápasy hráli nejčastěji na Císařské louce. Právě tam se konal 29. března 1896 turnaj s názvem „Národní zápasy mužstev, kopaný míč cvičících“. Od tohoto turnaje se datují všechna slavná derby Sparty se Slavií. Na hřišti vyhrála Sparta první zápas 1:0, ale slavný rozhodčí a praotec českého sportu Josef Rössler-Ořovský po zápase sparťanský gól odvolal. Nebyla to svévole rozhodčího. Jeho rozhodnutí odpovídalo tehdejšímu výkladu pravidel, podle kterého museli dosaženou branku schválit kapitáni obou mužstev. Kvůli ochlazení vztahů se Slavií se další zápas konal až za jedenáct let a skončil výsledkem 2:2. Prvním střelcem Sparty v derby se stal autor obou gólů Karel Hradecký.

Article Categories:
FORTUNA:LIGA