Lis 30, 2019
28 Views

ME v Házené 2020 program výsledky online

Written by

Mistrovství Evropy 2020 v házené se uskuteční v Rakousku, Švédsku a Norsku.Čeští házenkáři se na lednovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině B s domácím Rakouskem, Ukrajinou a Severní Makedonií. Lednový šampionát začne v pátek  10. ledna a finále je plánováno na neděli 26. ledna 2020 . Mistrovství Evropy v mužské házené je oficiální soutěž pro mužské národní házenkářské týmy v Evropě a probíhá každé dva roky. Vedle koruny evropských šampionů slouží turnaj také jako kvalifikační turnaj pro olympijské hry a mistrovství světa.

Los základních skupin ME v Házené 2020

Skupina A (Štýrský Hradec): Chorvatsko, Bělorusko, Černá Hora, Srbsko.

Skupina B (Vídeň): Česká republika, Severní Makedonie, Rakousko, Ukrajina.

Skupina C (Trondheim): Španělsko, Německo, Lotyšsko, Nizozemsko.

Skupina D (Trondheim): Francie, Norsko, Portugalsko, Bosna a Hercegovina.

Skupina E (Malmö): Dánsko, Maďarsko, Island, Rusko.

Skupina F (Göteborg): Švédsko, Slovinsko, Švýcarsko, Polsko.

 Program českého týmu ve skupině B:

10. ledna: ČR – Rakousko,

12. ledna: ČR – Makedonie,

14. ledna: ČR – Ukrajina.

ME v házené 2020 živě  na ČT Sport

Mistrovství Evropy v házené mužů 2020 bude možné sledovat  na stránkách ČT Sport zdarma.

📺ČT sport živé vysílání live📺

 

Výsledky zápasů na mistrovství Evropy házenkářů 2018

Pátek 12. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Island 24:26 (8:15)
Chorvatsko – Srbsko 32:22 (14:9)

Skupina B (Poreč):
Bělorusko – Rakousko 27:26 (14:12)
Francie – Norsko 32:31 (15:17)

Sobota 13. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Černá Hora 32:19 (17:9)
Makedonie – Slovinsko 25:24 (11:11)

Skupina D (Varaždín):
Španělsko – Česko 32:15 (16:9)
Dánsko – Maďarsko 32:25 (14:12)

Neděle 14. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Srbsko 30:25 (16:10)
Chorvatsko – Island 29:22 (14:13)
Skupina B (Poreč):
Francie – Rakousko 33:26 (17:12)
Norsko – Bělorusko 33:28 (15:12)

Pondělí 15. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Makedonie – Černá Hora 29:28 (15:16)
Slovinsko – Německo 25:25 (15:10)

Skupina D (Varaždín):
Maďarsko – Španělsko 25:27 (12:13)
Česko – Dánsko 28:27 (15:16)

Úterý 16. ledna
Skupina A (Split):
Srbsko – Island 29:26 (12:12)
Chorvatsko – Švédsko 31:35 (12:17)

Skupina B (Poreč):
Francie – Bělorusko 32:25 (14:11)
Norsko – Rakousko 39:28 (18:14)

Středa 17. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Makedonie 25:25 (12:11),
Černá Hora – Slovinsko 19:28 (13:14)

Skupina D (Varaždín):
Česko – Maďarsko 33:27 (15:11)
Španělsko – Dánsko 22:25 (13:14)

Čtvrtek 18. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Norsko – Srbsko 32:27 (17:17)
Chorvatsko – Bělorusko 25:23 (15:12)

Pátek 19. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Česko 22:19 (9:10)
Slovinsko – Dánsko 28:31 (14:16)

Sobota 20. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Švédsko – Francie 17:23 (8:10)
Chorvatsko – Norsko 32:28 (17:15).

Neděle 21. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Dánsko 25:26 (9:8)
Makedonie – Španělsko 20:31 (6:15)

Pondělí 22. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Francie – Srbsko 39:30 (19:12)
Švédsko – Bělorusko 29:20 (16:11)

Úterý 23. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Česko – Makedonie 25:24 (11:13)
Slovinsko – Španělsko 31:26 (13:12)

Středa 24. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Bělorusko – Srbsko 32:27 (16:11)
Norsko – Švédsko 28:25 (12:11)
Francie – Chorvatsko 30:27 (19:13)

Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Slovinsko – Česko 26:26 (11:12)
Dánsko – Makedonie 31:20 (12:12)
Španělsko – Německo 31:27 (14:13)

Pátek 26. ledna
Semifinále:
Španělsko – Francie 27:23 (15:9)
Švédsko – Dánsko 35:34 po prodl. (28:28, 16:14)

O 5. místo:
Chorvatsko – Česko 28:27 (16:10)

Finále
Španělsko – Švédsko 29:23 (12:14)
Nejvíce branek:
 Sole 5/3, Balaguer 5, Dujšebajev 4/1, Entrerríos a Ariňo po 4 – Nielsen 5, Ekberg 4/1, Wanne a Zachrisson po 3. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3.

O 3. místo
Francie – Dánsko 32:29 (17:14)
Nejvíce branek:
 N. Karabatic 9, Mahé 5/1, Abalo a Sorhaindo po 5 – Lindberg 12/1, Lauge Schmidt a Mortensen po 4.

Konečné pořadí ME: 1. Španělsko, 2. Švédsko, 3. Francie, 4. Dánsko, 5. Chorvatsko, 6. ČESKO, 7. Norsko, 8. Slovinsko, 9. Německo, 10. Bělorusko, 11. Makedonie, 12. Srbsko, 13. Island, 14. Maďarsko, 15. Rakousko, 16. Černá Hora.

 

Article Categories:
Program