Lis 30, 2019
1986 Views

ME v Házené 2022 program výsledky online

Written by

Mistrovství Evropy 2022 v házené se uskuteční na Slovensku a Maďarsku .Čeští házenkáři se na lednovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině B s domácím Rakouskem, Ukrajinou a Severní Makedonií. Lednový šampionát začne v pátek  10. ledna a finále je plánováno na neděli 26. ledna 2020 . Mistrovství Evropy v mužské házené je oficiální soutěž pro mužské národní házenkářské týmy v Evropě a probíhá každé dva roky. Vedle koruny evropských šampionů slouží turnaj také jako kvalifikační turnaj pro olympijské hry a mistrovství světa.

Los základních skupin ME v Házené 2022

Skupina (místo: Főnix Arena, Debrecen):
Slovinsko, Dánsko, Severní Makedonie, Černá Hora
Skupina B (Místo: budapest handball arena ):
Portugalsko, Maďarsko, Island, Nizozemsko
Skupina C (místo: PICK Arena):
Chorvatsko, Srbsko, Francie, Ukrajina
Skupina D (místo: Aréna Ondreje Nepely, Bratislava):
Německo, Rakousko, Bělorusko, Polsko
Tato skupina (místo: Aréna Ondreje Nepely, Bratislava):
Španělsko, Švédsko, Česká republika, Bosna a Hercegovina
Skupina F (Místo: Steel Arena, Košice):
Norsko, Rusko, Slovensko, Litva

 

Házená Euro 2022: rozpis, termíny, čas a skupiny předkola

Info – pravidla: Nejlepší dva týmy ze skupin 6. předkola postupují do hlavního kola.

Skupina a

13.01.2022, 18:00: Slovinsko – Severní Makedonie

13. ledna 2022, 20:30: Dánsko – Černá Hora

15. ledna 2022, 18:00: Severní Makedonie – Černá Hora

15. ledna 2022, 20:30: Slovinsko – Dánsko

17. ledna 2022, 18:00: Černá Hora – Slovinsko

17. ledna 2022, 20:30: Severní Makedonie – Dánsko

Skupina B

13. ledna 2022, 20:30: Maďarsko – Nizozemsko

14.01.2022, 20:30: Portugalsko – Island

16. ledna 2022, 18:00: Portugalsko – Maďarsko

16. ledna 2022, 20:30: Island – Nizozemsko

18. ledna 2022, 18:00: Island – Maďarsko

18. ledna 2022, 20:30: Nizozemsko – Portugalsko

Skupina C

13.01.2022, 18:00: Srbsko – Ukrajina

13. ledna 2022, 20:30: Chorvatsko – Francie

15. ledna 2022, 18:00: Francie – Ukrajina

15. ledna 2022, 20:30: Chorvatsko – Srbsko

17. ledna 2022, 18:00: Ukrajina – Chorvatsko

17. ledna 2022, 20:30: Francie – Srbsko

Skupina D

14.01.2022, 18:00: Německo – Bělorusko

14. ledna 2022, 20:30: Rakousko – Polsko

16. ledna 2022, 18:00: Německo – Rakousko

16. ledna 2022, 20:30: Bělorusko – Polsko

18. ledna 2022, 18:00: Polsko – Německo

18. ledna 2022, 20:30: Bělorusko – Rakousko

Skupina E

13. ledna 2022, 18:00: Španělsko – Česká republika

13. ledna 2022, 20:30: Švédsko – Bosna a Hercegovina

15. ledna 2022, 18:00: Česká republika – Bosna a Hercegovina

15. ledna 2022, 20:30: Španělsko – Švédsko

17. ledna 2022, 18:00: Bosna a Hercegovina – Španělsko

17. ledna 2022, 20:30: Česká republika – Švédsko

Skupina F.

13. ledna 2022, 18:00: Rusko – Litva

13. ledna 2022, 20:30: Norsko – Slovensko

15. ledna 2022, 18:00: Slovensko – Litva

15. ledna 2022, 20:30: Norsko – Rusko

17. ledna 2022, 18:00: Slovensko – Rusko

17. ledna 2022, 20:30: Litva – Norsko

Rozpis Mistrovství Evropy v házené 2022: Rozpis hlavního kola

Informace o časech: Utkání začínají v 15:30, 18:00 a 20:30.

Skupina 1

20. ledna 2022: Vítěz skupiny C – druhá skupina B

20. ledna 2022: Druhá skupina A – Druhá skupina C

20. ledna 2022: Vítěz skupiny A – Vítěz skupiny B

22. ledna 2022: Vítěz skupiny C – Vítěz skupiny B

22.01.2022: Skupina A – Druhá skupina C

22.01.2022: Skupina A – Druhá skupina B

24. ledna 2022: Vítěz skupiny A – druhá skupina B

24. ledna 2022: Druhá skupina A – Vítěz skupiny C

24. ledna 2022: Vítěz skupiny B – druhá skupina C

26.01.2022: Vítěz skupiny A – Vítěz skupiny C

26.01.2022: Druhá skupina A – Vítěz skupiny B

26.01.2022: Druhá skupina B – Druhá skupina C

Skupina 2

20. ledna 2022: Vítěz skupiny F – druhá skupina E

20. ledna 2022: Druhá skupina D – Druhá skupina F

20. ledna 2022: Vítěz skupiny D – vítěz skupiny E

21.01.2022: Vítěz skupiny F – Vítěz skupiny E

21.01.2022: Vítěz skupiny D – Druhá skupina F

21.01.2022: Druhá skupina D – Druhá skupina E

23.01.2022: Vítěz skupiny D – Druhá skupina E

23.01.2022: Druhá skupina D – Vítěz skupiny F

23.01.2022: Vítěz skupiny E – Druhá skupina F

25.01.2022: Vítěz skupiny D – Vítěz skupiny F

25.01.2022: Druhá skupina D – vítěz skupiny E

25.01.2022: Druhá skupina E – Druhá skupina F

Rozpis Mistrovství Evropy v házené 2022: Termíny semifinále, finále, hra o 3. a 5. místo

Hrát o 5. místo

28.01.2022, 15:30: třetí skupina 1 – třetí skupina 2

Mistrovství Evropy v házené 2022: semifinále

28.01.2022, 18:00: Vítěz 1. skupiny – 2. skupina 2

28.01.2022, 20:30: první skupina 2 – druhá skupina 1

Zápas o 3. místo

30.01.2022, 15:30: Semifinále poražených 1 – semifinále poražených 2

EM házené 2022: finále

30. ledna 2022, 18:00: Vítěz semifinále 1 – vítěz semifinále 2

 

Skupina A (Štýrský Hradec): Chorvatsko, Bělorusko, Černá Hora, Srbsko.

Skupina B (Vídeň): Česká republika, Severní Makedonie, Rakousko, Ukrajina.

Skupina C (Trondheim): Španělsko, Německo, Lotyšsko, Nizozemsko.

Skupina D (Trondheim): Francie, Norsko, Portugalsko, Bosna a Hercegovina.

Skupina E (Malmö): Dánsko, Maďarsko, Island, Rusko.

Skupina F (Göteborg): Švédsko, Slovinsko, Švýcarsko, Polsko.

 Program českého týmu ve skupině B:

10. ledna: ČR – Rakousko,

12. ledna: ČR – Makedonie,

14. ledna: ČR – Ukrajina.

Program čtvrtfinálové skupiny

ČTVRTEK 16. LEDNA

16.00 Španělsko – ČESKO

SOBOTA 18. LEDNA

16.00 Bělorusko – ČESKO

PONDĚLÍ 20. LEDNA

16.00 Chorvatsko – ČESKO

STŘEDA 22. LEDNA

20.30 ČESKO – Německo

ME v házené 2022 živě  na ČT Sport

Mistrovství Evropy v házené mužů 2020 bude možné sledovat  na stránkách ČT Sport zdarma.

📺ČT sport živé vysílání live📺

 

Výsledky zápasů na mistrovství Evropy házenkářů 2018

Pátek 12. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Island 24:26 (8:15)
Chorvatsko – Srbsko 32:22 (14:9)

Skupina B (Poreč):
Bělorusko – Rakousko 27:26 (14:12)
Francie – Norsko 32:31 (15:17)

Sobota 13. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Černá Hora 32:19 (17:9)
Makedonie – Slovinsko 25:24 (11:11)

Skupina D (Varaždín):
Španělsko – Česko 32:15 (16:9)
Dánsko – Maďarsko 32:25 (14:12)

Neděle 14. ledna
Skupina A (Split):
Švédsko – Srbsko 30:25 (16:10)
Chorvatsko – Island 29:22 (14:13)
Skupina B (Poreč):
Francie – Rakousko 33:26 (17:12)
Norsko – Bělorusko 33:28 (15:12)

Pondělí 15. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Makedonie – Černá Hora 29:28 (15:16)
Slovinsko – Německo 25:25 (15:10)

Skupina D (Varaždín):
Maďarsko – Španělsko 25:27 (12:13)
Česko – Dánsko 28:27 (15:16)

Úterý 16. ledna
Skupina A (Split):
Srbsko – Island 29:26 (12:12)
Chorvatsko – Švédsko 31:35 (12:17)

Skupina B (Poreč):
Francie – Bělorusko 32:25 (14:11)
Norsko – Rakousko 39:28 (18:14)

Středa 17. ledna
Skupina C (Záhřeb):
Německo – Makedonie 25:25 (12:11),
Černá Hora – Slovinsko 19:28 (13:14)

Skupina D (Varaždín):
Česko – Maďarsko 33:27 (15:11)
Španělsko – Dánsko 22:25 (13:14)

Čtvrtek 18. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Norsko – Srbsko 32:27 (17:17)
Chorvatsko – Bělorusko 25:23 (15:12)

Pátek 19. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Česko 22:19 (9:10)
Slovinsko – Dánsko 28:31 (14:16)

Sobota 20. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Švédsko – Francie 17:23 (8:10)
Chorvatsko – Norsko 32:28 (17:15).

Neděle 21. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Německo – Dánsko 25:26 (9:8)
Makedonie – Španělsko 20:31 (6:15)

Pondělí 22. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Francie – Srbsko 39:30 (19:12)
Švédsko – Bělorusko 29:20 (16:11)

Úterý 23. ledna
Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Česko – Makedonie 25:24 (11:13)
Slovinsko – Španělsko 31:26 (13:12)

Středa 24. ledna
Čtvrtfinálová skupina I (Záhřeb):
Bělorusko – Srbsko 32:27 (16:11)
Norsko – Švédsko 28:25 (12:11)
Francie – Chorvatsko 30:27 (19:13)

Čtvrtfinálová skupina II (Varaždín):
Slovinsko – Česko 26:26 (11:12)
Dánsko – Makedonie 31:20 (12:12)
Španělsko – Německo 31:27 (14:13)

Pátek 26. ledna
Semifinále:
Španělsko – Francie 27:23 (15:9)
Švédsko – Dánsko 35:34 po prodl. (28:28, 16:14)

O 5. místo:
Chorvatsko – Česko 28:27 (16:10)

Finále
Španělsko – Švédsko 29:23 (12:14)
Nejvíce branek:
 Sole 5/3, Balaguer 5, Dujšebajev 4/1, Entrerríos a Ariňo po 4 – Nielsen 5, Ekberg 4/1, Wanne a Zachrisson po 3. Rozhodčí: Gubica, Miloševič (oba Chorv.). Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/1. Vyloučení: 2:3.

O 3. místo
Francie – Dánsko 32:29 (17:14)
Nejvíce branek:
 N. Karabatic 9, Mahé 5/1, Abalo a Sorhaindo po 5 – Lindberg 12/1, Lauge Schmidt a Mortensen po 4.

Konečné pořadí ME: 1. Španělsko, 2. Švédsko, 3. Francie, 4. Dánsko, 5. Chorvatsko, 6. ČESKO, 7. Norsko, 8. Slovinsko, 9. Německo, 10. Bělorusko, 11. Makedonie, 12. Srbsko, 13. Island, 14. Maďarsko, 15. Rakousko, 16. Černá Hora.

 

Article Categories:
Program