Koronavirus a sport 2021 online


Sportovní akce a koronavirus! Které další akce virus COVID-19 ovlivní? Sporty po celém světě byly pozastaveny , ba dokonce zastaveny,kvůli rozšířením koronaviru.  Světová zdravotnická organizace se připravuje na potenciální pandemii, takže se zdá, že seznam sportů postižených virem poroste.

Sportovní akce a koronavirus  2020

 

Tenis

Miami Open, jeden z nejlepších tenisových turnajů v zemi, byl ve čtvrtek zrušen, protože starosta města oznámil pozastavení velkých akcí, včetně závodu NASCAR a významných událostí v American Airlines Arena, domovu Miami Heat NBA.

Miami Open byl naplánován na běh 23. března až 5. dubna, s top hráči včetně Serena Williams, Novak Djokovic a Australian Open šampionka Sofia Kenin. K jeho zrušení dojde po zrušení BNP Paribas Open , jednoho z předních tenisových turnajů na světě, kvůli rozšíření koronavírusu.

Brzy poté řídící orgán pánského tenisu pozastavil turnajové akce na šest týdnů , do 27. dubna.

Finále Fed Cupu, plánované na duben v Budapešti, bylo odloženo.

Kromě pozastavení MLS byly zrušeny přátelské mužské a ženské týmové týmy Spojených států v březnu a dubnu.

Hry po celé Evropě a dalších částech světa se hrají bez diváků nebo odkládají, aby se zabránilo šíření viru.

Příští úterý byly odloženy dva zápasy Ligy mistrů, Manchester City-Real Madrid a Juventus-Lyon. Hráč na Juventusu, Daniele Rugani, byl na virus pozitivně testován.

Zápas Manchester City-Arsenal ve středu se stal prvním odloženým zápasem Premier League. Arsenal hrál Olympiakos před dvěma týdny a někteří hráči a zaměstnanci byli v kontaktu s Evangelosem Marinakisem, řeckým majitelem Olympiakosu, který byl na virus pozitivně testován.

Španělsko pozastavilo své první dvě divize po dobu nejméně dvou týdnů. Hvězdný tým Real Madrid je v karanténě poté, co hráč pro klubový basketbalový tým pozitivně testoval.

Francie zamezí divákům ve všech hrách v prvních dvou divizích do 15. dubna. Finále Ligového poháru mezi PSG a Lyonem, původně naplánované na 4. dubna, bylo odloženo na neurčito.

Portugalsko bude hrát ligové zápasy bez fanoušků po dobu nejméně dvou týdnů a Belgie po dobu jednoho týdne. Všechny víkendové hry v Bundesligě v Německu se budou hrát bez fanoušků, první pro ligu.

V Japonsku byly hry J League odloženy. V Číně harmonogram Super League ještě nezačal, aniž by bylo stanoveno datum návratu, protože velká část země je pod virtuálním blokováním.

Všechny kvalifikační hry na mistrovství světa v Asii byly odloženy až na podzim. Slovensko-Irsko play off pro Euro 2020 se bude hrát bez fanoušků.

Po vedení dalších významných sportovních lig ve Spojených státech oznámila Národní hokejová liga čtvrtek, že okamžitě pozastaví svou sezónu . NHL neuvedl, jak dlouho bude zastavení trvat nebo kdy se bude snažit začít hrát znovu, pouze sdělil, že cílem ligy bylo „obnovit hru, jakmile to bude vhodné a uvážlivé.“

Většina týmů NHL má v pravidelné sezóně asi tucet her, s play-off Stanley Cupu, který se má začít asi za měsíc. NHL se pokusil zachovat svůj rozvrh neporušený – včetně plánování hrát některé hry bez fanoušků v oblastech se zákazem proti velkým veřejným shromážděním – a není známo, že žádný hokejista testoval pozitivní na koronaviry.

Ale poté, co Rudy Gobert z jazzu testoval pozitivní středeční noc a NBA zrušil svou sezónu, NHL uvedl, že byl nucen jejich zastavit. „Vzhledem k tomu, že naše ligy sdílejí tolik zařízení a šaten a nyní se zdá pravděpodobné, že by některý člen komunity NHL v určitém okamžiku vyzkoušel pozitivně,“ prohlásila liga v prohlášení, „již není vhodné pokusit se pokračovat v hrát hry v tuto chvíli. “

PGA Tour bude pokračovat, ale učiní tak bez fanoušků na jakékoli akci. Akce určená pro Dominikánskou republiku koncem tohoto měsíce bude odložena.

Prezident Trump k rozhovoru ve čtvrtek přidal svůj hlas, což naznačuje, že hry v Tokiu by měly být odloženy o rok, místo aby se konaly bez diváků. Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru, trval na tom, že hry jsou naplánovány na začátek koncem července, ačkoli člen japonského olympijského organizačního výboru řekl v úterý, že bude diskutováno o odložení her.

Komentáře pana Trumpa přišly během zpravodajských zpráv v Bílém domě, kde diskutoval o řadě opatření, která jeho administrativa a ostatní podnikli v boji proti šíření koronaviru. „Možná to odloží o rok,“ řekl pan Trump. „Možná to není možné.“

Bez ohledu na to řekl, že upřednostňuje odložení her na pořádání akcí bez diváků. Odložení olympijských her by vyvolalo zmatek se sportovním kalendářem na léto 2021, které je stanoveno roky dopředu a zahrnuje mistrovství světa v několika významných sportech.

Slavnostní olympijský oheň v Řecku se ve čtvrtek konal bez diváků.

Hra Francie-Irsko na tento víkend v Paříži byla odložena, třetí zápas šesti národů bude pozastaven. Zatím bude poslední zbývající zápas o víkendu, Wales-Skotsko, hrán podle plánu.

Seattle Mariners řekl, že pracují na alternativních plánech svých šesti domácích her naplánovaných na březen, v souladu se zákazem velkých skupinových akcí v oblasti, které bylo oznámeno ve středu. Zákaz potrvá nejméně do konce března.

Japonsko odložilo začátek své baseballové sezóny, plánované na 20. března, do dubna.

New York City Half Marathon, naplánovaný na neděli, byl zrušen. Pařížský maraton byl odložen od dubna do října. Barcelonský maratón byl také odložen do října. Římský maraton 29. března byl zrušen.

Mistrovství světa v krasobruslení v Montrealu, které je naplánováno na 18. až 22. března, bylo zrušeno. Akce měla představovat asi 200 bruslařů z více než 50 zemí.

Mistrovství světa žen v ledním hokeji, které se bude hrát v Kanadě od 31. března, bylo zrušeno. Finále Alpského mistrovství světa, které má být zahájeno 18. března v Itálii, byly zrušeny. Poslední tři závody mistrovství světa žen v lyžování, které se budou konat ve Švédsku, byly zrušeny.

Tento víkend v Minneapolis byl zrušen běžecký závod Světového poháru.

Konec tohoto měsíce poté, co člen týmu testoval pozitivní, vystoupil tým McLaren z otvírače sezóny Formule 1 v Austrálii. Závod v Číně, naplánovaný na duben, byl dříve odložen.

Co je to koronavirus (COVID-19)?

Nový koronavirus s názvem COVID – 19 je respirační onemocnění, podobné chřipce, které je příbuzné známému viru SARS z minulosti. Tento virus se projevuje vysokou teplotou, kašlem, bolestí svalů či průjmem. Ve většině případů je průběh tohoto onemocnění mírný, ale na pozoru by se měli mít zejména starší lidé.

Previous Světové hry 2021 program
Next 2WD Cars Could Be Out of Top Dakar Class After FIA Ruling