Led 17, 2020
538 Views

Bitcoin online aktuální kurz

Written by

Bitcoin je kryptoměna vytvořená v roce 2009. Trhy nazývané „bitcoinové burzy“ umožňují lidem nakupovat nebo prodávat bitcoiny za použití různých měn.

Bitcoin je nová měna, která byla vytvořena v roce 2009 neznámou osobou pomocí alias Satoshi Nakamoto. Transakce se neuskutečňují bez prostředníků – tedy bez bank! Cena bitcoinů vyletěla do tisíců v roce 2017.

Proč bitcoin?

Bitcoiny lze použít k anonymnímu nákupu zboží. Mezinárodní platby jsou navíc snadné a levné, protože bitcoiny nejsou vázány na žádnou zemi ani nepodléhají regulaci. Malé firmy je mohou mít rádi, protože neexistují žádné poplatky za kreditní karty. Někteří lidé prostě kupují bitcoiny jako investici v naději, že půjdou do hodnoty.

Získejte bitcoiny pouze tím, že navštívíte své oblíbené weby

Nákup bitcoinů

Mnoho trhů zvaných „bitcoinové burzy“ umožňuje lidem nakupovat nebo prodávat bitcoiny za použití různých měn. Coinbase je vedoucí burza spolu s Bitstamp a Bitfinex. Ale bezpečnost může být znepokojující: bitcoiny v hodnotě desítek milionů dolarů byly ukradeny Bitfinexu, když byl v roce 2016 hacknut.

FREE BITCOIN

Bitcoinová peněženka

Bitcoiny jsou uloženy v „digitální peněžence“, která existuje buď v cloudu, nebo v počítači uživatele. Peněženka je druh virtuálního bankovního účtu, který uživatelům umožňuje odesílat nebo přijímat bitcoiny, platit za zboží nebo šetřit své peníze. Na rozdíl od bankovních účtů nejsou bitcoinové peněženky pojištěny FDIC.

Bitcoin online graf


Anonymita bitcoinu

Ačkoli je každá bitcoinová transakce zaznamenána ve veřejném protokolu, jména kupujících a prodejců se nikdy neodhalí – pouze jejich ID peněženky. I když to udržuje transakce uživatelů bitcoinů v soukromí, umožňuje jim to kupovat nebo prodávat cokoli, aniž by je snadno sledovali zpět k nim. Proto se stala měnou volby pro lidi nakupující drogy online nebo jiné nezákonné činnosti online.

Bitcoinová budoucnost v otázce

Nikdo neví, co se stane s bitcoiny. Je to většinou neregulované, ale některé země jako Japonsko, Čína a Austrálie začaly vážit předpisy. Vlády se obávají daní a jejich nedostatečné kontroly nad měnou.

Získejte bitcoiny zdrama zde

Article Categories:
Kryptoměny