Čvc 14, 2020
25 Views

Red Bull Ring – Rakouská Grand Prix

Written by

Red Bull Ring , dříve známý jako A1-Ring, je hostitelem rakouské Grand Prix. Okruh se nachází v blízkosti města Spielberg ve Štýrsku, na jihovýchodě Rakouska. Tato oblast je harmonicky integrována do krajiny a nabízí úchvatné okolí, panoramatický výhled a velkou bezpečnost díky dlouhým asfaltovým odtokovým oblastem. S dobou kola kolem 70 sekund je to jedno z nejrychlejších kol kalendáře Formule 1.

🏎 Aktuální výsledky Formule 1 🏎

Prsten Red Bull Ring je dlouhý 4 326 kilometrů, celkem pouze 8 zatáček, 6 praváků a 2 leváky. Směr jízdy je ve směru hodinových ručiček. Z důvodu zastavení a průchodu na první a druhé zatáčce je trať velmi náročná. Sjezdové úseky s křivkami jsou velmi složité, zejména pokud je trať mokrá. Získejte toto právo a řidič je na dobré cestě do konkurenčního kola. Auta potřebují dostatek energie, protože několik rohů je relativně rychlé a jsou spojeny dlouhými rovinkami, které vyžadují dostatek plného plynu. Řidiči jsou na akcelerátoru na 72 procent kola.

Závodní trať existuje v současné podobě v té či oné podobě od roku 1969. Původně se jmenoval Osterreichring a byl to velkolepý, scénický a jedinečný okruh. Byl kompletně přepracován německým návrhářem tratí Hermannem Tilkem a přestavěn v letech 1995 a 1996. Také byl přejmenován na A1-Ring. Jeho délka byla zkrácena z 5 942 na 4 326 kilometrů a rychlé zametací rohy byly nahrazeny třemi těsnými praváky, aby se vytvořily možnosti předjíždění. V roce 2011 byla trať přejmenována na Red Bull Ring.

🏎Kalendář Formule 1🏎

Article Categories:
F1 okruhy